mobilzade
 
başlıklar  
 
 
  giriş
  üye ol
  başlık gir
 
 
güncel
 
yurtdışından ucuza iphone getirme tüyosu
 
 
 
 
 
1.

Yurtdışından iphone almak için iki yöntem vardır.
 
1. yöntem 
Bu klasik yöntemdir. Operatör taahhütsüz yani(sim free) olarak iphone mağazasına gidip iphone alınır. Yurtdışında Türkiye'ye oranla minimum 750 lira civarı daha ucuzdur.
750 tl daha ucuza alınıp daha sonra yaklaşık 150 lira gibi bir bedelle Türkiye de pasaport üstüne kayıt yaptırılır. Total de 600 lira gibi bir karınız olur.
 
2. yöntem
Bu yöntem herkez tarafından bilinmez. Yurtdışından operatör taahhütlü olarak iphone alınır. Operatör taahhütlü iphone'ların fiyatı, tahhütsüz olanlara göre ortalama Türk parası ile 200 lira daha ucuz olmaktadır. Yine pasaport kaydı için 150 tl harcanır fakat taahhütsüz modele göre 200 tl daha ucua aldık tabi işlemimiz bitmedi.
Operatör taahhütlü olan iphone'un sıkıntısı ülkeye döndüğünüzde herhangi başka bir hat takıp kullanamazsınız. İşte bu noktada çinli gevey firmasının ürettiği çözüm bulunmaktadır.
 
GEVEY yurtdışından gelen iPhone'ların taahhütle alınanları, yani tek hat ile aktif çalışanları, Türkiye'de veya dünya genelinde başka hatlarla da kullanmaya sağlayan aparattır. Bu aparat'ın fiyatı 120 küsür civarındadır. Bu durumda 200 lira ucuza taahhütlü alındığında gevey işlemi sonrası ekstra 50-70 lira kar etmiş olabiliyorsunuz. 50 lira içinde pek değmez gibi duruyor. Fakat taahhütle çok daha ucuza satan bir ülke ve operatör bulduysanız bu yöntemi değerlendirebilirsiniz.
devamı ...
 
 
 
Profil Resmi
Admin .
7 Ekim 2016 15:31
 
 
 
 
 
 
 
yorumla
 
 
 
yorumlamak için üye girişi yapmalısınız.
 
 

 
 
 
 
Yukarı Çık